Monday, May 21, 2018

ПОЧЕТНА

АКТУЕЛНО

„Верна повторно наградува“ Сашо Ивановски си замина дома со скутер...

Макпетрол АД како општествено одговорна компанија, за сите лојални корисници на картичката ВЕРНА и оваа година организира голема наградна игра, „Верна повторно наградува“. Вчера во...

Peugeot Active Drive!

Активирај го „лавот“ во себе и одбери модел од тековната акција  Peugeot, со која три модели на француската марка стануваат подостапни за нашите купувачи! Peugeot...

АВТО ТЕСТ

Mercedes-Maybach со нов вид на суспензија

Во автомобилскиот гигант од Германија Mercedes-Benz развивааат суспензија базирана на нај современа технологија што ќе биде вградувана во идните луксузни модели на Mercedes-Maybach Информацијата е...

Новиот погон на Opel Corsa GSi ветува голема забава во возењето

Агилниот 1.4 литарски турбо мотор, во комбинација со шест степен мануелен менувач оптимизиран за кривулести патишта нуди уживање во чистата прецизност на возењето благодарение...

КЛУБ

Abarth 500 Bаronio- моќна бомба во мини пакување!

Набилдан на  248 овозможува спринт до „стоткa“ за само 5,9 секунди и може да јури до крајните 235 km/h Познатата тјунинг куќа од Италија -...

Тргнал 25 секунди поранo и длабоко се извинил на патниците!

Железницата на Јапонија се извини затоа што еден од нивните возови од станицата тргнал 25 секунди порано, што е втор таков случај за неколку...

ТЕХНОЛОГИЈА

Најбрзиот автомобил на хидроген!

Не многу позната, нова автомобилска компанија од Велс,  Riversimple, тврди дека изработила технолошки најсовршен и што е најважно најбезбеден автомобил што вози на хидроген! Автомобилот...

Opel Astra доби два нови 1,6l мотори!

Opel најави две нови погонски единици за своето најпопуларно возило на пазарорт Интенцијата е наврме да бидат запазени стандардите Euro 6d-TEMP, што на сила стапуваат...

ОДРЖУВАЊЕ

Батериите во EV и по судирот се голема опасност!

Не е тајна дека батериите во електричните возила се многу опасни компоненти, што во момент на судир можат да експлодираат и да го вивнат...

Отповик на VW Polo, Seat Ibiza и Seat Arona

Проблемот е во несаканото откопчување на средишниот безбедносен ремен на задната клупа Volkswagen и Seat подготвуваат голем отповик на над 400.000 модели на глобално рамниште...

МОТОЦИКЛИ

Harley Davidson вреден 1,7 милиони евра!

Мотоцикл вреден 1,7 милиони евра, е тоа е за неверување, ќе прокоментираат повеќето читатели, но тоа е факт што го испорачува легендарната американска марка Harley...

Нова Hondа PCX125

Популарниот мотоцикл на Hondа, скутерот PCX 125 неодамна доби потполно ново издание што може да се пофали со бројни технички унапредување што дополнително ќе...

АВТО СПОРТ

F1 на улиците на Мајами 2019!

Првите луѓе на Formulа 1 планираат одржување на трка во Мајами и тоа веќе од наредната годинa, a следната недела ќе биде познато дали...

МК „Ендуро Тим Водно“ по втор пат ќе ја претставува...

MK „Ендуро Тим Водно“ од Скопје со посериозен пристап од минатата сезона, кога е формиран тимот и се беше ново во оваа ќе настапи...

СПОРТ

HONDA NSX GT3 – Адут на Јапонците за трките – 24...

Најнапред ќе се појави на легендарната трка 24 часа Spa Francorchamps, а потоа следи низа.. Тркачката изведба на NSX GT3 ќе биде задвижувана од агрегат...

Христијан Бузалковски се враќа од Романија со две победи!

На патеката Моторпарк. во Романија овој викенд се одржаа две трки од Европскиот Шампионат во моторциклизам на кој Христијан Бузалковски од Ендуро Тим Водно...