Стартува F1 шампионат за жени!

Натпреварувањето започнува во 2019 та година, a ќе се возат шест трки – Големи Награди Кога Сузи Волф (Susie Wolff) настапи на тренинзите на Williams...
video

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio- најбрз SUV на „Рингот“!

На прекрасниот SUV од Италија што под хаубата има ергеле моќно 510 КЅ му биле потребни само  7:51.7 минути за  круг со што е...
video

Porsche 911 GT2 RS најбрз сериски автомобил на Нирбургринг

Постигнатиот резултат 6:47,30 минути е доволен за поставување  нов рекорд на легендарната тркачка патека популарно наречена „Зелен пекол“ Нирбургринг (Nürburgring) неколку дена беше затворен, а...

„Таен план“ -Еклстон сaка да ја купи Force India

Поранешниот голем Boss на Formulа 1 откако ќе ја купи екипата ќе ја преименува во Brabham Во Formulа 1 се менуваат многу нешта, но се...

Aston Martin ќе ги снабдува F1 тимовите со мотори!

Aston Martin е отворен за снабдување со погонски единици на тимови во Formula 1, објави првиот човек на благородната британска автомобилска марка Енди Палмер (Andy...

И Mercedes влегува во Formula Е!

Поради тоа Германците одлучиле да заминат од DTM шампионатот во кој настапувале цели 26 години Автомобилското премиум тројство од Германија се комплетира и во електричната...

Кошмарно превртување: Саинц се коцкаше со животите на гледачите

Возачот од Формула 1, Карлос Саинц кој учествува и на релите во Дакар, имаше неверојатна среќа. Победникот од оваа култна трка во 2010 година и...

Шпанецот не се шегува: Втора победа на Вињалес во Мото ГП шампионатот

Шпанскиот возач Маверик Вињалес е сензација на стартот од сезоната во Мото ГП шампионатот. Иако никој не го сметаше како еден од конкурентите за титулата,...
video

Сериозна забрана од новите сопственици на Ф1 до Луис Хамилтон (Видео)

Новите сопственици на Формула 1, компанијата ЛИберти Медиа, ги поттикнува возачите на социјалните мрежи да бидат што поактивни, и да објавуваат и видео материјали...