Monday, August 20, 2018
video

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio- најбрз SUV на „Рингот“!

На прекрасниот SUV од Италија што под хаубата има ергеле моќно 510 КЅ му биле потребни само  7:51.7 минути за  круг со што е...

Стартува F1 шампионат за жени!

Натпреварувањето започнува во 2019 та година, a ќе се возат шест трки – Големи Награди Кога Сузи Волф (Susie Wolff) настапи на тренинзите на Williams...

Видео: Талентираниот Макс Верстапен како на квиз, од прва – ова е Македонија!

Пред нас е ГП викендот во Монако, трката низ тесните улички на Монте Карло, која е секогаш атрактивна за европскиот крем. Пред денешните неофицијални тренинзи...
video

Porsche 911 GT2 RS најбрз сериски автомобил на Нирбургринг

Постигнатиот резултат 6:47,30 минути е доволен за поставување  нов рекорд на легендарната тркачка патека популарно наречена „Зелен пекол“ Нирбургринг (Nürburgring) неколку дена беше затворен, а...