Тест Peugeot 308 1.6 BlueHDi 100 Active- Вистински компакт за комфорно возење

Францускиот производител неодамна го освежи добро-познатиот 308, му даде нов лик и неколку нови технологии, а ние поминaвме неколку дена токму со подновениот хечбек! Фото:...

Land Rover Discovery Sd4 240 SE- Раскажува убава и благородна приказна!

Да моќниот Discovery има дизел мотор од 2,0 литри од новата Ingenium серија, со четири цилиндри, но со доволно сила за овој модерен Голијат...

Тест Suzuki Ignis 1.2 2WD GLX Plus -Малa градска бонбона од Јапонија!

Минијатурниот сув е пробивен, забавен и неверојатно простран, а со полетниот бензински мотор од 90 KS не е скап и не е голем потрошувач,...

Teст: Citroen C3 1.6 HDi 75KS Shine- Градски освојувач со силен карактер

Новата генерација на градскиот автомобил на Citroën полека се наметнува во В сегментот пред се со понудата на комфор, пространост, опременост и соодветно на...

Тест Seat Ibiza 1.0 95 ks FR – Супермини со прекрасна става

Новата Seat Ibiza е голем потфат за мал автомобил што со себе носи препознатлив стил, пространост, рафинираност и технолошка опременост како кај поголемите  модели,...

Новата Opel Insignia GSi шампионски на Нирбургринг

Лимузината на Opel во својата спортска изведба под хаубата има имплементирано 2,0 литарски бензинец, со четири цилиндри и со моќност од 260 KS и...

Тест Alfa Romeo Stelvio 2.0TB 280Ks Q4 AT 8 Launch Премиум забава во SUV...

Alfa Romeo Stelvio е именувана по познатиот превој на Алпите, во Италија што се издига на над 2740 метри, со 48 тесни и опасни ...

Skoda Kodiaq најдобро возило за 2018 за влечење приколка!

Здружението Caravan and Motorhome Club Towcar, од Велика Британија ги избранајдобите зa 2018 година во седум категории, а најголемиот добитник е производителоѕ на аавтомобили...

Половина милион порачки за „Автомобилот на годината 2018“ во Европа!

Архитектура на возилото со мала маса, високо ефикасни погонски системии, модерна дигитална поврзаност, системите за асистенција на возачот, квалитети на Opel Astrа, премиерно претставена...

Jaguar Land Rover Above & Beyond Тour- Авантура со благородните Британци

На едно место речиси целата гама на Jaguar Land Rover, достапна за кусо тест возење, е тоа е доживување што не смее да се...