Saturday, July 21, 2018

Toyota Corolla 1.6 Luna- Покомфорна, попристапна и поштедлива од кога и да е’!

По европски лик и со атмосферски бензинец кој изненадувачки е штедлив, еднакво како и дизел агрегат, со комфор како од повисок D сегмен и...

Citroen C4 Cactus 1.2 PureTech 110 S&S EAT6 FEEL:Нова дефиниција на комфор!

И првата генерација на Citroen C4 Cactus не беше класичен автомобил од C сегментот туку авангарда која или ве освојува или не ви се...

Тест Jaguar E Pace S D 150 AWD Auto- Mал однадвор но со голем...

Експлозијата во продажба на SUV и crossover модели не го остави рамнодушен ниту Jaguar кој понуди уште еден, помал од F Pace, но еднакво...

Тест Peugeot 301 1.6 HDi – Нуди многу за прифатлива цена!

Пазарите во развој отсекогаш биле „мека“ за достапни мали седани каде купувачот сака да добие доста за дадените пари и поради тоа не мал...

ТЕСТ: KIA Stonic 1.4 CVVT Style – Мал, убав и скроен за весела дружба!

Живееме во ера на SUV и crossover експанзија и нема производител на автомобили што во својата понуда не ги има, а KIA е сериозен...

ТЕСТ: Škoda Karoq 2.0 TDI 150 4×4 Style – Чесите станаа мајстори за...

Новиот Karoq самоуверено настапи на сцената на SUV модели кои се тренд во светот на автомобилизмот и мора да признаеме со право бидејќи ги...

Test Kia Stinger 2.2 AWD A8 – Од Кореја доаѓа нов премиум спортист!

Kia цврсто гази и се пробива во ешалонот на водечките брендови, не само по бројот на продадени единици туку и по квалитетот и перформансите...

Citroën C3 Aircross BlueHDi 100 FEEL „Мало пакување“ многу комфор и уживање

Новиот адут со препознатлив стил на „Шеврон“ во глобално се попопуларниот crossover B сегментот блесна минатата година во Франкфурт, настапи силно како вистински „терминатор“...

Тест Peugeot 308 1.6 BlueHDi 100 Active- Вистински компакт за комфорно возење

Францускиот производител неодамна го освежи добро-познатиот 308, му даде нов лик и неколку нови технологии, а ние поминaвме неколку дена токму со подновениот хечбек! Фото:...

Land Rover Discovery Sd4 240 SE- Раскажува убава и благородна приказна!

Да моќниот Discovery има дизел мотор од 2,0 литри од новата Ingenium серија, со четири цилиндри, но со доволно сила за овој модерен Голијат...