Грешат и познатите премиум марки- отповикан Mercedes AMG GT!

Проблемот за повикување на вонредна посета во овластените сервиси на супер луксузниот,  егзотичен и многу скап супер автомобил е проблемот со „шнолата“ на безбедносните...
video

GM со автомобил без волан и ножни педали!

Од GM деновиве ја покажа внатрешност на своето идно автономно возило, а на сликата не се гледа ниту управувач, ниту, пак ножни педали за...

Според Euro NCAP тестовите -Volvo XC60 е најбезбеден!

Volvo XC60 ја освои престижната награда на најбезбеден SUV, и автомобил со најдобри безбедносни перформанси Престижната награда за најбезбедно возило за 2017 година што ја...

Европејците не ги сакаат автомобилите што самостојно возат

Дури 71% од испитаните возачи на Стариот континет потврдија дека преферираат тил лично да управуваат со своите автомобили Истражувањето спроведено од Mazda Motor Europe покажало...

Hyundai со прва воздушна перница за панорамски покрив!

Hyundai Mobis објави дека компанијата разви прво во светот превентивно воздушно перниче, наменето за возилата со панорамски стаклен покрив Главната задача на oвој заштитен систем...

Главниот дизајнер на Porsche најавува виртуелна реалност во кабината!

Во моментов Porsche работи на конструкција на неколку нови модели меѓу кои и Mission E и новата генерација на автомобилската икона 911 Досега имавме неколку...

Aston Martin отповикува автомобили во САД и во Кина!

Aston Martin објави отповик за повеќе од 5.500 автомобили пласирани на пазарите во SAD  поради два проблема, рачна сопирачка и кабли на акумулаторот што...

Компетентноста на вработените во Nissan повторно под лупа!

Документацијата од кадровската служба на Nissan повторно е на испит, пред службеници од државното Министерство за Земјоделие, Инфраструктура, Транспорт и Туризам на Јапонија, се...
video

Fiat Punto не успеа да освои ѕвездичка на Euro NCAP тестот!

Тоа е досега најлошиот резултат постигнат на crash тестовите на оваа независна европска институција за безбедност на автомобилите, со катастрофални резултати за заштита на...

Американците ги избраа најбезбедните 15 автомобили за 2018!

Според американскиот IIHS апсолутен победник e Subaru, единствена марка со дури четири модели во Top Safety Pick Plus, највисоко рангирам избор преку „големата бара“ Потоа...