Monday, August 20, 2018

Се продава последната Alfa Romeo G1!

Alfa во моментов се справува со „лошиот глас“ што се прилепи за брендот на почетокот на милениумот, но некогаш марката беше симбол за врвни,...

Повторно раѓање на Aston Martin DB4!

Aston Martin го претстави првиот прототип на ревитализираниот класичен спортски модел DB4 GT, кој природно го доби додатокот Continuation Британската икона ќе биде повторно родена...

Вгодина девет децении од првата победа на Alfa Romeo!

Марката спортски автомобили од Италија Alfa Romeo планира настап во грандиозен стил на легендарната трка Mille Miglia во следната 2018 година Бројни се и неповторливи...

Fiat Tipo- 30 години на функционалност едноставност и особеност!

Во дух на млад 30 годишник каков е Fiat Tipo  е да бара нови предизвици поттикнат со сопствениот успех во C сегментот каде Fiat...

Трката Mille Miglia – дел oд легендата за Alfa Romeo и натаму инспирира

Се е подготвено за единственото возбудувањ што секоја година го носи ова историско потсетување на трката Илјада миљи, легендарно натпреварувње опишано како „најубава трка...

50 години Opel GT: “Само летањето е подобро…”

Спортскиот автомобил од соништата Opel GTпрвпат се појави 1968 година постигнувајќи големо успехот во Европа, надминувајќи ги сите очекувања на моделот овековечен во само...

Alfa Romeo на легендарната Mille Miglia 2018 со 1-2-3 побед!

Фантастично финале за италијанскиот бренд, дури три автомобили на Alfa Romeo на подиумот во годинашново издание на историската трка на ретро автомобили -Mille Miglia Спортската...

Екелстон за шампионскиот болид на Сеан – плати речиси 5 милиони долари!

Поранешниот шеф на F1, Берни Еклстоун купи еден од легендарните болиди возен од иконата Аиртон Сена - McLaren MP4 / 8-6 од 1993 година,...