Saturday, July 21, 2018
video

Aston Martin Volante Vision „спортист“ што лета

Aston Martin дизајнираше футуристичен персонален воздушен превоз наречен Volante Vision и во компанијата се надеваат дека хибридно-електричниот коценпт ќе помогне да се револуционизира патувањето Во...
video

Во Сандерленд произведени еден милион Nissan Juke модели!

Еден од најдолговечните crossover модели на пазарот слави голем и значаен јубилеј и извесно е дека тука нема да запре Пред осум години се случи...
video

Toyota со прв брод на Хидроген!

Производителите на автомобили се поинтензивно ги истражувауваат можностите на хидроген (водород) погонот, но не само на поле на патнички возила Неодамна Meredes го претстави новиот...

70 години од Porsche прославени на легендарниот Goodwood Festival of Speed

Историската тркачка патека Goodwood му оддаде чест на Porsche и неговите 70 години постоење со централна прослава на 2018 Festival of Speed, настан кој...
video

Во Хелсинки Путин во Кортеж а Трамп во Ѕверот

Рускиот претседател Владимир Путин прв пат својата нова лимузина „кортеж“ ја користи вон својата земја, во Хелсинки на средбата со својот колега од САД...

Ендуро Тимот Водно од Скопје со четри подиуми на Ендуро Трката во Берово

Овој викенд се оддржа прва Ендуро Трка во организација на Мото Велес и МФМА и истата се бодуваше за Македонскиот Ендуро Шампионат. Трката беше оддржана...

Renault официјален спонзор на фудбалскиот клуб Paris Saint-Germain

Соработката помеѓу двата големи француски бренда  е договорена за наредните три сезони Заедно кон уште поголеми успеси, фудбалскиот клуб Paris Saint-Germain и производителот на автомобили...

Maserati Levante GTS co 550 ks на Goodwood

Maserati  на Фестивалот на брзината во Гудвуд ja представи најновата модификација на кросоверот Levante GTS Новата верзија ќе биде ниво подолу од топ варијантата Levante Trofeo,...

Pininfarina ќе произведува ексклузивен супер модел

Automobili Pininfarina објавија дека компанијата ќе понуди на идните клиенти луксузно портфолио од електрични модели, а првиот ќе биде претставен идниот месец, на Monterey...

И во Британија е можно- на автопат возел крава во багажник!

И секогаш одмерените Британци, познати по почитување на регулативите се обични луѓе како и тие што живеат кај нас и во регионот, поточно насекаде...