Saturday, July 21, 2018

Scuderia Cameron Glickenhaus SGC006

Од Scuderia Cameron Glickenhaus, неодамна, со неколку тизер фотографии пласирани на Facebook , го најавија својот прв проект што ја носи кодната ознака 006 Станува...

Рeugeot со линија на патнички акцесори со акценти од Alcantara

Рeugeot лансира нова линија патни торби и додатоци, со акцент на декоративни детали со Alcantara и со дизајн инспириран од ентериерот на целосно новата...

Подготви ли Mercedes противотров на Porsche!?

Со развојот на сосема нов модел на спортско купе, за кој „директно ќе одговара“ суперперфоманс поделбата AMG, во Mercedes најавија лансирање на директен конкурент...
video

Ќе биде ли овој Ferrari 250 GTO највреден автомобил во историјата!?

Ferrari GTO е еден од најубавите и најексклузивни автомобили на сите времиња, а аукциската куќа RM Sotheby, наскоро, ќе понуди еден таков примерок на...

На трансферот на Роналдо во Јувентус заработува и Валентино Роси!

Кристијано  Роналдо, португалската фудбалска ѕвезда премина од Реал во Јувентус , а на неговиот трансвер ќарува и Валентино Роси Многумина се прашуваат каква е врската...

Германија најавува „црни кутии“ и во автомобилите

Уредот во автомобилите со автопилот ќе биде задолжен за утврдување на одговорноста во случај на сообраќајна несреќа Властите во Германија планираа законска одредба со која...

Alfa Romeo 33 stradale за 21 век

Еден од најубавите автомобили на Alfa Romeo, моделот  33 Stradale, повторно е замислен како модерен спортски автомобил за 21 век, a креаторот на дизајнерските...
video

Автономни автомобили – етички двоумења!?…

Ако во извесна сообраќајна мора некој да се жртвува, кој ќе биде тоа? Прашањето не е воопшто едноставно... Научното списание Science објави резултати од големата...

Tesla Model 3 со европско деби на Goodwood 2018

Фестивалот на брзината во Гудвуд е собир на најубавите, егзотични, уникатни автомобили и тркачки болиди но годинава на оваа сцена ќе остварувања, спортски машини......

Lamborghini LB48H дебитира на затворена промоција

Пред неколку дена Lamborghini го претстави во Италија на група избрани клиенти хиперавтомобилот,  со лимитирано производство со фабричко кодно име LB48H Информациите доаѓаат од инсајдерски...