Saturday, July 21, 2018

Amazon си набави електричен ван од Mercedes

Гигантот во онлајн трговијата Amazon даде полна поддршка за новиот електричен ван на Mercedes eVito уште пред неговото лансирање, нарачувајќи 100 возила за базите...

VW комерцијални возила незапирливо урива рекорди

Во однос на првата половина од минатата година, во тековната 2018 продажбата е зголемена за  3,6% Од јануари до јуни комерцијалните возила на на Volkswagen...

Renault со три нови електрични камиони

Renault подготвува три нови електрични камион, што на пазарите на Стариот континент ќе се појават тековната и идната 2019 година, информираат од Компанијата Најнапред на...

Ford претстави уште поефикасен Тransit Connect !

Новиот Transit Connect ветува подобра економичност, благодарение на технолошките иновации кои Ford ги интегрира во модификационото портфолио на компактниот ван Главните подобрувања се нов дизел...

VW California XXL идниот крал на камперите!

Вистински хотел на тркала базиран врз Crafter ќе биде преставен есенва но првин како концепт, a веќе наредната 2019 година е планирано да почне...

Peugeot partner нова генерација на вредниот доставувач

Својот нов модел Peugeot го претставува како практичен, мобилна канцеларија, подготвен за секој вид работа Новиот Partner го карактеризира новиот i-Cockpit како дел од стандардниот...

Новиот Citroen Berlingo, продолжување на успешната дружба со професионалците

Достапен во две изведби M и XL, популарниот доставувач претставува интересно решение за мало стопанствениците во градскиот сообраќаен метеж, со својата пробивност и леснотија...

Баварците со признание за најпрактичен автомобил

Експертите од магазините на What Car? и Practical Caravan, како и членови на Клубот на љубителите на кампирањето и автомобилскиот туризам, го избраа победникот...

Daimler Trucks го произведе милионитиот мотор

Фабриката на Mercedes-Benz во Манхајм го произведе милионитиот мотор за Daimler Trucks Јубилејниот агрегат е реден -шест цилиндри во линија, кој од 2007 година се...
video

Специјално дизајнира шлепер за повеќе од двојно помала потрошувачка!

Експериментален „шлепер“ растојанието помеѓу Калифорнија и Флорида го поминал со 2,5 пати помалку гориво отколку обичните камиони Starship е направен од американската компанија AirFlow Truck,...