Saturday, July 21, 2018
video

Honda најави нова ретро машина!

Љубителите на ретро изведби на две тркала ќе се радуваат на новиот предлог на Јапонците во тој стил Според се уште не потврдени информации во...
video

Скутер CanguRo ќе те следи како кутре кога нема да се вози?!

Новиот скутер, на три тркала, наречен CanguRo, не само што може да се вози, туку кога ќе запрете со возењето ќе може да ве...

Moto Home – прво камп возило на две тркала!

Во моментов е само прототип, но креацијата на Џерми Карман e подготвена за сериско производство и вртење на нова страница во историјата на патната...
video

Ducati најбрз на Pikes Peak

Во категоријата мотоцикли, на легендарната етапа победи прославениот производител на металните атови на две тркала од Италија Карлин Дан (Carlin Dunne) легендарниот возач најбрзо ја...

Се враќа ли Suzuki на турбото!

Ново регистрираниот патент на Suzuki поново ги интензивира приказните за наредната генерација на мотоцикли и новата класа Од Suzuki, неодамна регистрирале патент за можната, идна,...

Tesla никогаш нема да произведува мотоцикли на струја!

За време на главното собрание во вторникот првиот човек на Teslа, Илон Маск, одговарал на бројните прашања на акционерите, a eдно од поинтересните било...
video

Harley Davidson од Terminator 2 на продажба за 300.000 долари!

Аукциската куќа од Холивуд  Profiles in History наскоро на аукција ќе изнесе милиони долари вредни филмски реквизити меѓу кои и Harley Davidson од филмот...
video

Bell кациги со визир што сам се затемнува

Неодамна Bell претстави визир што самиот се затемнува за своите заштитни  кациги , со што штитниците за сонце стануваат историја Производителот на заштитни кациги за...

BMW Motorrad Concept 9cento

На годинешното издание на манифестацијата Concorso d’Eleganza Villa d’Este во Италија, BMW Group навести како би можел да изгледа новиот Adventure Sport модел... Баварците, односно...
video

Harley Davidson вреден 1,7 милиони евра!

Мотоцикл вреден 1,7 милиони евра, е тоа е за неверување, ќе прокоментираат повеќето читатели, но тоа е факт што го испорачува легендарната американска марка Harley...