МК „Ендуро Тим Водно“ по втор пат ќе ја претставува Македонија во светот!

MK „Ендуро Тим Водно“ од Скопје со посериозен пристап од минатата сезона, кога е формиран тимот и се беше ново во оваа ќе настапи...

Шпанецот не се шегува: Втора победа на Вињалес во Мото ГП шампионатот

Шпанскиот возач Маверик Вињалес е сензација на стартот од сезоната во Мото ГП шампионатот. Иако никој не го сметаше како еден од конкурентите за титулата,...