Saturday, July 21, 2018

Audi E-Tron ја претстави внатрешноста!

Во Audi се уште не се подготвени целосно да ја покажат сериската верзија на електричниот E-Tron ,но затоа пак ги израдуваа поклониците на марката...

Tesla произведува автомобили под шатор!

Откако најави отпуштање на 9% од вработените минатата недела, CEO на Teslа, Илон Маcк на Twitter изјавил дека сега произведува автомобили на новата производна...

Citroen подготвува наследник на C5

Пред извесно време Citroen на пазарот во Европа остана без два класични, каросериски модели, компактниот C4 и менаџерската лимузина C5 И претходно раководството на производителот...
video

Идниот месец на Goodwood 2018 McLaren претставува нов автомобил!

Производителот на супер спортски автомобили од Велика Британија е во голем налет и затоа не изненадува исфрлањето како на лента на нови модели Од откривањето...
video

Alpine A110 реинакрниран тркач од франција од есенва за 54.200 евра

Нова верзија на спортската легенда, компактниот coupe облагороден со технологија од F1, е најефтиниот спортист што oд 0 до 100 km/h забрзува за помалку...

Новиот Peugeot 208 ќе се базира на Corsa F или подобро речено обратно!

Сепак ќе се чуе гласот и на експертите од  Риселсхајм (Rüsselsheim), па платформата и изведбата ќе биде по масивна и по солидна одошто на...

Peugeot Active Drive!

Активирај го „лавот“ во себе и одбери модел од тековната акција  Peugeot, со која три модели на француската марка стануваат подостапни за нашите купувачи! Peugeot...
video

Nissan Roque Sport Qashqai и Altima (2019) co ProPilot технологија

Повеќе од 120 илјади автомобили на Nissan, опремени со  ProPilot технологијата, во моментов, се возат ширум светот, а сега производителот од Јапонија најави ширење...
video

Новиот Peugeot 508 ЅW на салонот во Париз 2018

Peugeot се подготвува да презентира карванска верзија на својот модел 508, според најновите информации, за време на изложбата во Париз, во почетокот на октомври...

Две и пол децении од лансирањето на MINI Cabriolet

Прв пат на пазарот се појавил во 1993 година, a низ повеќе од две децении стана најпродаван модел во VB во категорија – convertible! Mini...