Saturday, July 21, 2018
video

Редизајниран Audi TT од 3 генерација со мали но битни измени

Предни LED фарови, виртуелен кокпит како сериска опрема и основен 40 TFSI засилен на 197 KS, a најмоќниот TTS quattro со 306 KS од...
video

Идната генерација на Nissan GT-R ќе биде најбрз автомобил во светот

Новиот Nissan GT-R ќе стане најбрзиот сериски спортски автомобил во светот што ќе може да се вози како на тркачка патека, така и на...

Polestar 2 со иста автономија како и Tesla Model 3

Производителот на електрични автомобили со високи перформанси од Шведска - Polestar за идниот салон на автомобили во Женева, во март 2019 година, го најави...
video

Vazirani Shul хипер автомобил од Индија

На пазарот на хипер автомобили пристигнува уште еден играч, овој пат, верувале, ии не, од Индија и се вика Vazirani Компанијата е основана од Чанки...

Škoda подготвува спортска верзија врз електричниот SUV- Vision eRS

Škoda ќе прави спортска модификација врз својот електричен SUV врз основа на прототипот Vision E, се вели во написот објавен во Autocar Производителот на автомобили...

Конечно Lada Vesta Sport

Lada моделот  Vestа Sport во концепт верзија го претстави пред речиси две години, на салонот за автомобили во Москва, а сега, конечно, стаса и...

Новата Toyota Supra на Godwood!

Веќе знаеме дека BMW наследникот на roadster Z4 го подготвува во соработка со Toyotа и дека Баварците за својот производ ќе го искористат името...

Новио Peugeot 208 GTi ќе име и електрична изведба?!

Ако се суди по сегашните најави, новата генерација на Peugeot 208 би требало да има своја светска премиера идната 2019-та година, во март, на...
video

И Бугарите со електричен хипер автомобил- Alieno Arcanum

Пристигнува уште една најава за нов хипер автомобил, а најинтересно е тоа што доаѓа од нашето сосество, од Бугарија! Станува збор за Alieno Arcanum (Alieno...
video

Fiat 500 Spiaggina ‘58 by Garage Italia & Pininfarina

Уникатен двосед без покрив направен по повод 60 годишнината на Fiata 500 Jolly Spiaggina фасцинира со стилот и атрактивноста Прекрасна креација, а што друго и...