Јубилеен Jaguar XJ 50

Во чест на 50- годишнината од лансирањето на својата најголема лимузина ХJ, првите луѓе на  Jaguar одлучија овој луксузен модел, сега, да го понудат...

Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury луксуз на квадрат!

Супер луксузната единица на производителот на премиум модели од Штутгарт, Mercedes-Maybach денес е претставен на штотуку отворениот салон за автомобили во Пекинг каде концептот Vision...

Свечена и оригинална промоција на ЅUV моделите на OPEL во Скопје

Невообичаена свечена промоција беше одржана вчера, во Сити Хол, Скопје, во присуство на голем број новинари и вљубеници во возилата кои дојдоа да ги...

Најновата понуда на Тоyo Tires е „Плати 3 – добиј 4 гуми“

Јапонскиот бренд на гуми Toyo Tires ве повикува во Сити Мол на локацијата пред познатото кафуле Play café во периодот од 19ти до 22ри...
video

BMW M2 Copmetition најдоброто од М

Германскиот производител на премиум автомобили BMW официјално го претстави своето ново „навиено“ купе -М2 Competition што го нуди најдоброто од перформанс одделот на кармејкерот...

Производна верзија на Kia Proceed во Париз 2018

Компанијата KIA најави дека третата верзија на каросерија на новиот Ceed ќе биде претставена оваа есен на претстојниот салон за автомобили во градот на...

Škoda Kamiq, помала од Karoq само за Кина

Škoda , на крајот на месецов, во Пекинг, ќе го претстави супкомпактниот кросовер Kamiq, кој ќе биде наменет само за кинескиот пазар Kamiq е позициониран...

Првите шпионски слики на Golf 8 на тестирања на Ниргбургринг

Следната генерација на VW Golf првпат е фатен од камерата на папараците , во моментите додека осмата генерација на познатиот семеен хечбек ги прави...
video

Претставен новиот Audi A6 Avant

Германскиот производител Audi официјално ја претстави новата генерација на A6 Avant со адути што на премиум конкуренцијата и покажуваат кој е лидер во сегментот,...

Нова тројна победа на Kia на Red Dot конкурсот!

Награди за врвен индустриски дизајн се доделени на автомобилите Stinger, Stonic и Picanto Со освојување на три нови престижни признанија Red dot, производителот од Јужна...