Saturday, July 21, 2018

Honda со слатко изненадување за Goodwood 2018

Екс шампионот во Formulа 1 Џејсон Батон ќе има чест на легендарната патека да го вози болидот од 1968 година Јапонците уште еднаш сакаат да...
video

Porsche 919 Hybrid Evoго урна 35 години стариот рекорд на Nürburgring

Фантастичниот склоп на турбо бензинец 2.0 V4 со 720 KS и на електромотор со  KERS од 440 KS  на композитниот болид од Цуфенхаузен му...
video

VW I.D.R славење на нов апсолутен рекордер на Pikes Peak

Електричниот болид од Волфсбург (Wolfsburg) постави апсолутен рекорд на легендарната делница Cамо 7 минути 57.148 секунди му биле потребни на Ромeи Думас (Romain Dumas) за...
video

Bentley Bentayga нов рекордер на Pikes Peak во SUV категоријата

Возбудлив предизвик поставија инженерите пред џиновските и потентни 600 KS впрегнати во луксузниот и моќен „тенк “ на Volkswagen Group За само 10:49.9 минути  Bentaygi...

Volkswagen I.D. R најбрз на квалификациите за Pikes Peak!

Ромен  Думас (Dumas)во потполно новиот и целосно електричен Volkswagen I.D. R постави најбрзо време на квалификациите на легендарната трка „под облаците“ - Pikes Peak...
video

HONDA NSX GT3 – Адут на Јапонците за трките – 24 часа!

Најнапред ќе се појави на легендарната трка 24 часа Spa Francorchamps, а потоа следи низа.. Тркачката изведба на NSX GT3 ќе биде задвижувана од агрегат...

Христијан Бузалковски се враќа од Романија со две победи!

На патеката Моторпарк. во Романија овој викенд се одржаа две трки од Европскиот Шампионат во моторциклизам на кој Христијан Бузалковски од Ендуро Тим Водно...

SEAT официјален спонзор на фудбалската репрезентација на Шпанија

Од SEAT објавија дека потпишале спонзорски договор со шпанскиот национален фудбалски тим со што автомобилската марка стана главен спонзор и партнер на „Црвената фурија“...

Се договорија F1 и Twitter

Ексклузивен видео -стрим зад кулисите на најголемиот циркус на тркала на светот… Formula1 планира да го зголеми своето присуство на социјалните мрежи а во таа...

Ендуро Тим Водно од Скопје продолжува со одлични резултати

Уште еден подиум за младиот мотокрос возач Христијан Станковиќ! Викенд се оддржа Мотокрос трка во Превеза, Грција(Crazy Mad Games) куп на Грциј а,каде што нашиот...