Ендуро Тим Водно од Скопје продолжува со одлични резултати

Уште еден подиум за младиот мотокрос возач Христијан Станковиќ! Викенд се оддржа Мотокрос трка во Превеза, Грција(Crazy Mad Games) куп на Грциј а,каде што нашиот...

Volkswagen I.D. R Pikes Peak јуриша на легендарниот врв

Volkswagen, успешно се справува со кошмарот наречен Dieselgate и на светот му покажува дека започнува нова страница со која уште посилно ќе оди напред...

Давидовски и PSS Racing Team дел од европскиот TCR шампионат

Во прекрасна атмосфера во кафе-барот Trend, во Аеродром, Скопје, пред голем број гости, Виктор Давидовски наш автомобилски ас, го претстави својот тим и автомобилот...

Клубот МК Ендуро Тим Водно со богат натпреварувачки викенд

Клубот настапи на неколку трки во различни категории и неговите натпреварувачи постигнаа солидни резултати Викендов се возеше првата трка во  Бму Европскиот шампионат во брзински...

Потврдено Porsche и Mercedes во Formula E

Кога пред четири години стартуваше шампионатот многумина се потсмеваа на Formulа E, тоа пред се се однесува на вљубениците во трки, но производителите на...

Porsche Hybrid 919 LMP1 побрз Formula1 болидите

Прототипот Porsche 919 Hybrid, што се натпреварувал и победувал на LeManѕ во LMP1 категорија, на легендарната патека SPA покажа колку е навистина брз Porsche 919...

Mercedes AMG GTR најсилниот safety car во историјата!

Силни и гласни 585 KS ќе се погрижат  новиот „редар“ на патеката да има што да им покаже пред „недопирливите“ болиди Во 23 години, колку...

Project One се подготвува да урне рекорд стар 35 години на Нирбургринг!

Тобиас Моерс, прв човек на AMG,  навести дека неговиот Project One хипер автомобил би можел да стане апсолутно најбрзиот автомобил во историјата на Нирбургринг! Тој...

За жал на голем број F1 навивачи се укинуваат Grid Girls!

Првите луѓе на Formulа 1 одлучија да ги укината популарните grid girl девојки, кои веќе од почеток на новата сезона нема да можеме да...
video

Нов дизајн за нова сезона во Formula E!

Вчера се претставени фотографиите на новата Formulа E, но претставувањето во живо ќе следи малку подоцна Автомобилските трки пред кои е извесно светла иднина -...