Saturday, July 21, 2018

Дизел ознаки според марката на автомобили и нивно значење

Секој кармејкер има своја сопствена ознака за дизел агрегатите што се вградуваат во нивните автомобили Сите современи дизел агрегати имаат турбополнач и директно вбризгување на...

Управувајте го автомобилот со мисли!

Иновативен, „автомобил што се управува со мисли“, деновиве, на изложбата Иннопром-2018 во Екатеринбург, ја демонстрира својата иновациска способност Не станува збор за скапа изведба, туку...

Audi и Huawei партнери во иднина

Производителот на премиум автомобили од Инглоштад потпиша договор за соработка со производителот на технички уреди што е во голема експанзија Audi доби моќен партнер за...
video

Париз и Renault Group со заеднички проект за електрична мобилност

Париз и европскиот лидер во производство на електрични автомобили Renault Group објавија планови за иницирање на нов проект за заедничка електрична мобилност на територијата...

SEAT Leon Cupra послаба за 10 КЅ поради новите мерења

Моќта на најсилната верзија на SEAT Leon, сега достапна во понудата на шпанскиот под-бренд Cupra, е намалена за 10 КЅ, поради новите правила за...

ZF со менувачки кутии за Duster!

Познатиот произведувач на менувачи од Германија , компанија ZF го претстави својот нов хибриден eAMT систем за пренос на силата на тркалата од предната...
video

Ford со новиот Focus нуди лек и заштита од оштетени коловози

Иновациска технологија за подготвување на потпирањето за нерамни патишта преполни дупки ќе биде дополнителна опрема во новиот Focus Не некому новиот Ford Focus можеби и...

Renault инвестира милијарда евра во Франција за производство на EV

Renault со амбициозни планови, што поставуваат Франција во центарот на стратешкиот план на компанијата-Drive The Future, со инвестиција од над милијарда евра, во развој...
video

Continental на CES Азија 2018 понуди вештачка интелигенција

За време на CES Азија 2018, Continental претстави платформа за компјутерска визија, што користи вештачка интелигенција, невронски мрежи и machine learning за да го...
video

Fiat Panda Waze најсоцијален градски автомобил!

Кога ќе се спојата најпродаваниот модел на Fiat и најсоциалниот сиситем за навигација на светот, резултат е Panda Waze – технолошки бисер што ја...