Saturday, July 21, 2018
video

Идниот Ford focus RS co 400 ks!

Екстремно туниран 2.3-литарски EcoBoost, со 48V благо – хибридна технологија и погон на 4x4, топ перформанси: максимални 290 km/h и спринт до „стотка“ за...
video

Dodge Chаllenger SRT Demon со 852 КЅ!

Брутално „фризиран“ Hellcat со полно име SRT Demon е најбрзиот сериски автомобил во „драг трките“, што од место до „стотка“ се лансира за само...

Ford Mustang Shelby GT350 со брутален 5.2 V8 мотор со 526 KS

Најмоќниот атмосферски мотор на Ford ќе му обезбеди забрзување од 0 до 100 km/h за само 3,7 s  и топ брзина од 300 km/h Од...

Тechart во Женева 2018 со силен настап и супер преработка на Porsche!

Специјалистот во тјунирање на автомобилите на Porsche ги објави првите иновации што ќе бидат презентирани на штандот на салонот за автомобили во Женева Главниот акцент...

Nissan подготвен да импресионира на Токио 2018!

Nissan најавува неколку новитети за претстојниот Tokyo Auto Salon за тјунери, кој ќе се одржи во јапонската претстолнина во средината на јануари наредната 2018...

Официјално претставен VW Polo GTI R5!

Вистински тркач со „чиста“ крв на „спринтер од суб – компактен сегмент на располагање има 272 расни ждребиња Само еден месец од објавувањето на првите...

Тјуниран Volkswagen Golf R400 за германската полиција!

Прекршителите, страв и трепет за прекршителите за законот и за дивите возачи Тјунер мајсторите од Oettinger „дебело“ го набилдале најпопуларниот комапкт во Европа на импресивно...
video

И VW Golf R co Performance Pack!

Новиот Performance пакет на опрeма достапен за Volkswagen Golf R на најдобар начин покажува како со мали измени може да се постигне добар резултат Имено,...

Skoda Octavia RS co 315 KS

По неодамнешното претставување на доработениот и модифициран Volkswagen Arteon, од ABT Sportsline, сега тие го претставуваaт и тјунираниот Чех – моделот Škoda Octaviа RS Во...

Clinched S550 Mustang

Вистинска супер динамична креација – преработка на Mustang пристигнува од Калифорнија Ниту годинешната SEMA Show, што се одржува во Лас Вегас нема да мине без...