Распоред на F1 сезоната за 2018!

Традиционално, авто мото спортот сезоната ја отвора со најтешкото и најатрактивното рели на светот Dakar Relli, што годинава стартува на шести јануари , во...

Се поготвува „олуја“ во F1- влегува и Maserati!?

Големиот волшебник на FCA ( сопственик меѓу другото и на Ferrari, Alfa Romeo, Maserati…) Маркјоне од една страна се заканува дека Ferrari ќе излезе...

Аlfa Romeo се враќа во F1!

За последен пат во Formulа 1 Италијанците настапувале во 1985 година, a сега се здружуваат со Sauber Во својата богата спортска историја Alfa Romeo има...

Безбедносното возило во F1 ќе биде без возачи!

Тоа би претставувало супер ефикасен начин на демонстрација на технологијата на самостојно возење кај автомобилите на жешките тркачки патеки Безбедносните автомобили во Formulа 1 од...

Ботас им се налути на Мерцедес поради заштитничката улога на Хамилтон

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас, на трката за ГН на Бахреин, заврши на третата позиција на подиумот, но таа позиција ја имаше благодарение на...

Каков старт на сезоната: Фетел како Шумахер пред 13 години

Две победи и едно второ место на Себастијан Фетел се најдобар старт на еден возач на Ферари уште од 2004 година и легендарниот Михаел...

Сериозна забрана од новите сопственици на Ф1 до Луис Хамилтон (Видео)

Новите сопственици на Формула 1, компанијата ЛИберти Медиа, ги поттикнува возачите на социјалните мрежи да бидат што поактивни, и да објавуваат и видео материјали...
video

Сериозна забрана од новите сопственици на Ф1 до Луис Хамилтон (Видео)

Новите сопственици на Формула 1, компанијата ЛИберти Медиа, ги поттикнува возачите на социјалните мрежи да бидат што поактивни, и да објавуваат и видео материјали...