Jeep Grand Cherokee S во Европа!

203

На европскиот пазар Jeep го понуди и моделот Grand Cherokee S, со црна надворешност и внатрешност, а сето тоа го зачини и со богата стандардна опрема

Зa Grand Cherokee S се предвиден: Granite Crystal боја, црни 20-инча aлуминиумски тркала, Deep gloss black предна маска на ладилникт и рамки на стаклата , потоа затемнети стакла и светла, црни цевки на аспуситеi, SRT седишта со црна Nappa кожа со црни шавови.

Стандардната опреме помеѓу другото има : 8.4-инча дисплеј на инфо забавен систем, Apple CarPlay и Android Auto како и екран на инструмент таблата со дијагонала од 7-инча, Alpine аудио систем исубвафер електричен шибер покрив, двозонска клима, предни седишта со греење и вентилирање, задни само со греење, спортско потпирање, Quadra-Drive II погон на сите тркала…

Опремен е со агрегатите: 5.7 V8 HEMI со 352KS, како и 3.6 V6 Pentastar со 286KS и 3.0 V6 Multijet со 250KS.