2020 -Nissan Navara N-Guard унапреден работник за тешки задачи!

За купувачите од Европа Nissan ја подготви дотераната Navarа N-Guard, модел за тековната 2020 година…

Во најкуси црти речено овој pick-up e достапен во четири нови бои (вклучително и Electric Blue бојата), со контраст сини шевови на кожните седишта, со 8.0-инчен NissanConnect систем, со CarPlay и Android Auto, како и со GPS навигација.

Исто така ревидирано е и потпирањето, а унапреден е и системот за кочење.

Под хаубата е инсталиран twin-turbo дизел агрегат, со работен волумен од 2,3-литри, со моќност од 190KS и 450 Nm максимален вртежен момент.

Агрегатот доаѓа во комбинација со шест степен мануелен менувач на брзини, или, со седум степен автоматски систем на трансмисија на силата.

Исто така опремен е и со погон на сите четири трала.

Од производителот уште е наведено и дека располага со носивост од 1100 kg, као и дека од 0 до 100 km/h забрзува за 11,2 секунди.

Дел од опремата помеѓу другото ја сочинуваат и системот за автоматско кочење, Around View Monitor, системот Hill Descent Control и системот Hill Start Assist, како и електронскиот  (eLSD) диференцијал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Hyperion XP-1 Супер автомобил од другата страна на Големата бара

Audi официјално ги покажа новите S3 и како лимузина и како Hatchback

Најава: Ram 1500 TRX дебитира на 17 август

Конечно BMW M3 Touring!

Kia го покажа новиот дизајн за Stinger

Повторно „уловен” новиот VW Golf R

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition-Полноќно црна!

Време e за електрична енергија: Новиот Opel Vivaro-e во продажба во Германија со цена од 26.650 евра со еколошки бонус

Lyriq -првиот електричен модел на Cadillac го напаѓа Tesla на домашна почва!