Indigo Flow и Indigo Flow Plus

Indigo подготви две електрични возила за овогодинешниот саем CES наречени Flow  и Flow Plus…

И двата се дизајнирани да бидат пространи и достапни, со тоа што едниот модел е дизајниран за превоз на патници, а другиот за испорака на стоки.

Тие се одликуваат со сличен дизајн, при што патничката верзија има, меѓу другото, задни прозорци и голем панорамски покрив.

Покрај тоа, тука се и големите лизгачки врати, дигиталните странични ретровизори, тесните светла, како и централно поставено возачко седиште, потоа дигиталната табла со инструменти и мултифункционалниот волан со три краци.

За погонот се задолжени четири електромотори (секој со 22 kW / 30 КС и 250 Nm), батериите се 40 kWh, додека автономијата со едно полнење е 250 милји (402 km).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Nissan Silvia се враќа 2025 година како EV

Toyota фабрички ќе ги преработува своите половни возила

Електричниот Mercedes EQS ќе се склопува во Индија

Jetour T-X

Во Германија испорачани 10,000 електрични MINI

Француска жандармерија Alpine A110

Во Словенија Nissan GT-R спасува (влече) шлепер!

Gordon Murray Automotive Т.33 најавен за 27 јануари

Alpine A110 Hybrid