Alfa Romeo 4C Competizione limited edition за повторно вљубување!

Лимитираната од 108 единици серија на моделот 4С, Alfa Romeo сака повторно да го привлече вниманието на поклониците на супер спортските атомобили кон својот атрактивен модел …

Во днос на „стандардниот“ спортист од Милано, на специјалната едиција има одредени промени  окако Akrapovic двојниот издувен систем кза поинаков звук .

Потао 4C Competizione ќе биде достапен единствено во Vesuvio Matte Grey боја, комплетирана со мат црно-црвени лентии на хаубата, покривот и задниот дел.

На тоа се надоврзуваат 18-инчните предни и 19-инчните задни алуминиумски елни, заден карбонски спојлер, карбонски ретровизори и карбонски странични вентилациски отвори

Во кабината се црни седишта изработени од кожа и микрофивер, кожен спортски управувач со микрофибер и црвени шевови.

Секој примерок на 4C Competizione  е со нумерирана ознака поставена на централната конзола и Alpine Premium Sound System кој вклучува сабвуфер поставен позади седиштата.

Автомобилот ќе биде придвижуван од истиот  турбо бензинец, со четири цилиндри, со работен волумен од 1.75- литри, со  237 КЅ вртежен момент од 350 Nm.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Nissan создал приспивна псна за деца што добро спијат само во автомобил!

Колкав период од животот европските возачи „губат“ барајќи паркинг!

Pagani Huayra во ексклузивно Imola издание вредно 5 милиони евра

Видео реклама: Новиот Land Rover Defender во новиот филм за Џејмс Бонд

Glickenhaus 007- Тркачки еспрес

Најавен хипер автомобил – Czinger 21C на Palexpo 2020

Lotus Elise посебна едиција за Австралија

Електричниот ѕвер Pininfarina Battista почна со тестови на тркачка патека

Apex Motor со нов „спортист“ на Palexpo 2020!