Alfa Romeo Giulia и Stelvio Quadrifoglio со Кими Раиконен ги освојуваат срцата на купувачите

Италијанците ги освежија двата модели, и како поинаку, ако не се „зачинети” со врвна реклама …

Силата на самодовербата знае кога треба да се бараат чисти перформанси и кога само да се ужива во убавото возење.

Откријте ги новите Alfa Romeo Giulia и Stelvio Quadrifoglio.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Hennessey Performance Jeep Grand Cherokee Trackhawk со1012 KС

Mazda RX-Vision GT3 (2020): Со „огнено крштевање“ на PlayStation повикува на враќање на Wankel мотор

Ќе ја биде – нема да ја биде – Alpine ќе опстане како производител на електрични возила

Spiderman ќе вози Hyundai Sonata

Најпознатиот автомобил на Џeмс Бонд повторно во производство- Цена „боли глава”

Екстремна заштита: Блиндирана G Class што ниту 13 кг. TNT не и можат ништо

Одложено пристигнувањето на Ford Mustang Mach-E во Европа

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Nissan го лансира специјалниот GT-R50 Italdesign вреден над милион долари !