Alfa Romeo Giulia ќе има главна улога во новиот филм на Netflix

Атрактивната Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio во светло зелена боја и супериорни перформанси ја покажува сета елеганција, става што заведува и експлозивна моќ, во сцените на улични трки низ улиците на прекрасната Фиренца…

Италијанско – американскиот автомобилски гигант Fiat-Chrysler Automobiles често бара нови канали за да ги промовира своите возила и треба да му се оддаде признание дека секогаш успева тоа да го направи на ефективен начин.

Така, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio има една од главните улоги во најновиот акционен филм на филмската куќа Netflix.

Станува збор за филмот „6 Underground“ што ќе се прикажува од утре  13-ти декември, но во меѓувреме од Netflix одлучија да објават трејлер за истиот.

Во интересниот и експлозивен трејлер во центарот на вниманието е токму атрактивната  Gulia што вози преку скулптури, низ стакло и ги „пали“ пневматиците со ефективно  дрифтање.

Од самиот трејлер од филмот може да се види дека Alfa Romeo Giulia зазема прилично голема ролја , а ако се гледа од посетите на овој и на другите трејлери што собрале  повеќе од пет милиони прегледи, филмот би требалода биде хит на благајните на кино салите .

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Светската тнисерска ѕвезда- Новак Ѓоковиќ во реклама за Peugeot e-208

Автомобилската колеција на Пол Вокер продадена за 2,33 милиони доалри

BMW i4 concept пристигнува за малку повеќе од еден месец во Женева!

За првиот нов Chevrolet Corvette Stingray платени 3 милиони долари!

Audi и FC Bayern München продолжуваат заедно- фудбалерите добиваат e-tron!

Специјална Royale серија модели на Maserati за супер избирливи клинти!

Ford Mustang GT од филмот Bullitt продаден за 3,74 милиони долари

Hongqi H9 –Премиум ривал на германското свето тројство доаѓа од Кина

Subaru со безобразна кратенка (акроним) F.U.C.K.S* за возило