Alfa Romeo Giulia QV – посебна изведба во егзотични бои!

Златна, подобро речено посебна нијанса на жолта (окер) боја ја краси престижната и сега веќе култна спортска лимузина на производителот на спортски автомобили од Милано…

Посебната изведба направена по повод на легендарната историска трка 1000 Miglie и учесник на истата доаѓа со дополнителна моќ од 20 KS плус или вкупно 530 KS!

Станува збор за лимитирана изведба што сигурно ќе ги освои срцата на вљубениците во марката

И специјалната Аlfa Romeo Giulia во Ochre боја е уште една алка во легендата за спортските автомобили

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

AC Cobra вратена во живот и електрифицирана!

Американците го истражуваат Teslа: Пожарите на постарите Model S изведби можеби не се случајни!

Гневен сопственик на Mercedes бара отштета од 200 милиони долари бидејќи му експлодирал стаклениот покрив!

Заборавете на Tesla пристигнува Nikola со извор на вода во кабината, а може да биде и газирана!

Милениумците  обожаваат авто-тјунинг и на тој хоби трошат милиони

Наместо слики на ѕид поставил Lamborghini Diablo VT

Французите против предлогот за ограничувања на брзините на 110км/ч на автопат

Германците со петиција бараат Lada да се врати на пазарот

Видео: Land Rover Еволуција (1948-2020)