Alfa Romeo камиони- тоа би било фантастично

Убав сон но кој речиси е сигурно ќе остане само на цртежи и на желбите не само на Алфистите туку на сите вљубеници во убавиот дизајн и италијанскиот стил…

Навистина изгледа премногу добро, Alfa Romeo во секторот на тешки комерцијални возила. За некои тоа звучи како добра прво априлска шега, но далеку сме од тој ден на шегите, а и идејата нам ни се бендисува.

Всушност кога ќе се погледнат нацртаните рендери и фотографии на камионите на производителот на автомобили од Милано, ретко кој не би посакал да седне зад нивниот управувач и да извози многу и многу километри во прекрасниот друмски крстосувач.

Добра креација и кога од Iveco би им стасала поддршка во знаењето, умеењето и искуството.

Овој концепт претставува необичен поглед на Alfa Romeо и нејзино пловење во  непознатите води на комерцијалниот сектор, каде би биле вметнати многу емоционални напливи и  линии што заведуваат .

Тоа би била многу голем новина во понекогаш претешкиот возачки занает, што сега би бил екстремно  разубавен …

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Honda подготвува нов атак на брзинскиот рекорд на машина за косење трева!

Aston Martin Vantage V12 Zagato Heritage Twins by R-Reforged- нова приказна!

Во чест на 100 годишнината Bentley произведува и луксузен мебел!

Nissan GT-R Nismo 2020 со деби на Њујорк 2019!

Apollo Intensa Emozione подготвена за производство

Светски автомобил на годината 2019 и hat trick за Jaguar I-Pace!

Наследникот на Lamborghini Aventador  со хибриден погон

Од производната лента се симна милионитиот VW Sharan

Поостарите возила од вчера за влез во центар на Лондон плаќаат 12,5 фунти