Alpine A110 South Beach Colorway

Alpine одлучи да ја одбележи првата трка за Големата награда на Мајами во Формула 1 со претставување на пакетот South Beach Colorway за спортскиот автомобил А110.

Пакетот вклучува две специјални бои за надворешноста на спортскиот автомобил A110, кои се креација на програмата Alpine Atelier.

 

 

 

Ова се боите на Bleu Azur и Rose Bruyere кои ги придружуваат деталите за внатрешноста и надворешноста.

 

Пакетот South Beach Colorway е инспириран од неонските светла на Ocean Drive, зградите во Мајами, прекрасните зајдисонца и музичката сцена на градот.

 

Истовремено претставуваат и две историски бои на брендот и слични се на нијансите кои во моментот ги красат болидите на Alpine во Формула 1 шампионатот.

Двете бои се комбинирани со комплет бели 18-инчни Serac бандажи  и сини/розови амблеми на столбот C.

Внатре има специјални патосници, светло сива нишка (шнит) за седиштата и централна конзола обложена со кожа, додека панелите на вратите се во боја на каросеријата и ги содржат истите амблеми како и надворешноста.

Alpine Bleu Azur и Rose Bruyere, на публиката и се прикажани за време на тркачкиот викенд во Мајами, кој се одржа минатиот викенд (од 6 до 8 мај).

Пакетот South Beach Colorway ќе биде вклучен во каталогот на компанијата од ова лето, а резервациите веќе се примаат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Наскоро сериски  BMW XM

Ѕирнете во „тајниот склад“ за автомобили на Volkswagen затворен за јавност

Nissan најави возење од Северен до Јужен пол со електричен автомобил

Блиндиран Cadillac Escalade   

Hertz, во „rent-a-car“ понудата го имал и Shelby GT350

Се погласни се шпекулациите за голем седан на Alfa Romeo

LaFerrari Aperta продааден за 5,3 милиони долари

Aston Martin DBX707

Mercedes го продаде најскапиот автомобил на светот за 135 милиони евра