Arctic Trucks Great Wall Wingle 7

Arctic Trucks сега ја нуди својата теренска конверзија на кинеското pick – up  возило Great Wall Wingle 7 (долга 5395 mm) на рускиот пазар, што широко ги отвори портите по егзодусот на западно и прозападно ориентираните производители на возила што ги подржуваат санкциите воведени од САД, против најголемата земја во светот…

– Wingle 7 тука доби екстензии на калниците (возилото е пошироко за 230 mm), алуминиумски тркала од 17 инчи и гуми од 35 инчи, 64 mm поголем клиренс (сега 276 mm), како и 180 mm пошироко растојание помеѓу оските

– Промените се однесуваат и на изменетата суспензија, аголот на приближување од 36 степени и аголот на заминување од 29 степени, опционалното преден вител (како вистински теренски работник) …

– Инаку погонската единица е стандарден 2.0-литарски турбо дизел мотор со моќ од 107 kW / 145 КС, во комбинација со 6-брзински мануелен менувач и погон на сите тркала.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Polestar O2 во сериска изведба во 2025 година

Светска премиера: Нов CITROËN C4 X и комплетно електричен Ë-C4 X

Електричен Hyundai Ioniq 6 на видео

И официјално Citroen C4 X

Подновена актуелната Toyota RAV 4

Промовиран Volkswagen ID. Aero concept

Премиера: Новата Opel Astra  пристигна во Македонија

Се подготвува новиот Citroen C3 Aircross

Нов сој на Peugeot – Новиот 408