Aston Martin DBS Superleggera Volante: кралска кочија под отворено небо!

Британците го претставуваат најбрзиот cabriolet  во историјата на нивната компанија што ќе се гордее со постигнување на максимална брзина од повеќе од 330 km/h

Од Aston Martin го oтвoраат покривот на нивната прекрасна машина на четири тркала во најдоброто можно време за тоа- пролетва.

Можеби само летото би било посоодветно но ние немаме забелешки на терминот, а ниту пак на изгледот.

Станува збор за новиот DBS Superleggera Volante што ја покажува својата бруталност веќе преку самите линии препознатливи за оваа спортска благородна британска марка.

Погонски агрегат е бензински мотор со работен волумен од 5.2-литри, традиционално со 12 цилиндри поставени во форма на латинската буква V, што испорачува моќност од 715 KS при 6,500 в/мин.

Максималниот момент на вртење ќе изнесува 900 Nm и ќе се испорачува во опсег од 1 800, до 5 000 в/мин.

Книгата за нарачки е отворена, а првите испораки до купувачите се предвидени дури наесен, штета за едно цело изгубено лето, барем на нашата северна хемисфера …

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Италија испитуваат со нова максимална брзина на автопат 150 km/h

И Toyota со Rover -концепт возило за освојување на нови планети!

Погонскиот мотор на Porsche за Formula Е

Новиот BMW X6 M пристигнува 2020

C8 Corvette – 2020 дебитира под името Stingray!?

Слеп механичар со полн гас возел низ пустина!

Најбрза куќа- колиба на тркала!

Audi: Наследникот на култниот бренд со четири споени круга славви 110 години

Новата ŠKODA SCALA доби 5 ѕвезди за безбедност од Euro NCAP