Aston Martin V12 Speedster- „ода во чест на предците “

Во чест на DB моделот, DBR1 од 1959 година, и неговиот успех на Le Manas, повторно оживува преку 88-те примероци на креацијата CC100 Speedster…

Од Aston Martin потврдија дека почнуваат со производство на ограничената серија на новиот V12 Speedster.

Автомобилот својата официјална премиера би требало да ја има кон крајот на тековната 2020 година.

Прекрасниот V12 Speedster, креиран од Aston Martin, е плод на надарен тим од дизајнери инженери .

Елегантна комбинација на автентични, кон возачот ориентирани спортски автомобили со користење на најдоброто од и од воздухопловната технологија. Сето тоа, есента, тековната 2020 година ќе резултира со лимитирана серија о 88 примероци.

Дизајнот на новиот автомобил, иако модерен и динамичен, исто така многу јасно асоцира на легендарниот Aston Martin од 1959 година, победник на  Le Mans 24 часа и на 1000 km Nürburgring трките на издржливост.

Засега толку, но многу бргу следуваат повеќе и формации и детали за овој ексклузивен модел на Британците

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

VW го смени шефот за развој на софтвери- Дојде како засилување, заминува како разочарување!

Jeep освои престижни награди со моделите Renegade, Wrangler и Grand Cherokee

Во идниот квартал Tesla планира да произведе рекорден број електрични возила

Новиот Bronco на нови фотки пред официјалната промоција

Cupra Tavascan и натаму останува концепт, засега без планови за производство

Едно цело село во Франција ќе вози Renault Zoe!

Брендирани маски и еколошки Fiat 500e за претседателот на Италија!

Ставата на Ferrari 250 GTO повеќе не е заштитена – реплики на повидок

Наскоро Mercedes-AMG GT Black Series