Audi го заштити името R8 Green Hell и ја потврди екстремната изведба

Како и повеќето производители на автомобили во Европа и екипата од Инглоштад  го запре производството, но со проектите и идеите брендот со четири прстени во логото продолжува со „полна пареа”….

Моделот што ќе пристигне од ергелето на “господарот на прстените” ќе биде ултимативно возило .

Вистинска тркачка машина, a некои одат дури до таму што го нарекуваат „полубрат на познатиот– Porsche 911 GT2 RS со моќна коњица од 700 KS.

Се надеваме дека приказнава ќе има продолженија што ќе доведат до успешен крај

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Storie Alfa Romeo“, деветта епизода – 8C Competizione!

Мафијата во Италија од дрога заработила колку и Fiat од продажба на возила

„Storie Alfa Romeo” осма епизода- Дизајн, спортски дух и иновации: модел 156 автентичен  успех на брендот

Прв лет на патнички електрично- хидрогенски авион во В. Британија

Storie Alfa Romeo, сeдма епизода – Револуција на форми и бои: модели 33 Stradale, Carabo и Montreal

Јахта Tecnomar Lamborghini 63

Ford GT Le Mansory – тјунинг што ве обзема?

“Storie Alfa Romeo” 6-та епизода: Duetto, италијанскиот пајак го освојува Холивуд

Најлуксузниот автомобил на Корејците доби ексклузивна варијанта