Audi најави нов електричен концепт

Само што го претстави Q4 e-tron (вклучително и Q4 e-tron Sportback), Audi веќе најавува нов електричен автомобил e-tron.

Поточно, станува збор за нов електричен концепт кој својата премиера ќе ја има наскоро на саемот за автомобили во Шангај, а еден фабрички цртеж кој прикажува само дел од овој автомобил служи како најава.

Иако нема специфични детали, се чини дека ова не е SUV или crossover, туку седан или sportback.

Audi ќе објави повеќе детали во наредните денови, додека саемот во Шангај започнува на 21 април.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Bentley со електричен SUV во 2025

До идниот понеделник бензите ќе се продаваат по „стара“ цена а дизелот поскапе

Tesla го одложи отворањето на фабриката во Германија

Niva Travel и Legend ќе се склопуваат на иста производна лента

Ford во Романија вложува 300 милиони долари

Dacia Duster доцни со ре-дизајнот!

VW Golf во март најпродаван автомобил во Европа- Кралот не се дава!

Alfa Romeo по трет пат избрана за „Најдобар бренд во сите класи“

Русија воведува квоти за „зелени“ автомобили