Audi најдобра марка во категоријата задоволни клиенти!

Според истражувањата на независната агенција JD Power, производителот на премиум автомобили од Германија веќе втора година едно по друго бележи одлични резултати …

Имено, во испитувањето на оваа реномирана агенција  Audi освоил најмногу симпатии според JD Power индексот за услуги за корисниците.

Германскиот производител оваа ласкава титула ја прими, деновиве, во Музејот на науките, во Лондон.

Студијата е работена на темел на искуството што го споделија сопствениците на возилата од марката Audi, формирана врз основ на задоволството при одржувањето, или при сервисирањето – поправките на возилата.

Од самата услуга за сервисирање, потоа од љубезноста на персоналот, па се до останатите придружни услужни фактори.

Во таа анкета Audi постигнал вкупен резултат од 889 бодови, што е подобрување за 23 бода, во однос на претходната 2018 година, кога исто така се закити со ова признание.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пуштена во употреба обновената бензинска станица на Макпетрол во Куманово

FREEDOM TO MOVE караванот на Volvo Cars за прв пат во Скопје

Maкпетрол со известување за нови цени на нафтените деривати

Bentley го најави новиот Flying Spur!

Новиот  Ford Focus ST Wagon жежок семеен автомобил

Новите MINI John Cooper Works Clubman и Countryman, со над 300 КЅ

Hyundai и KIA инвестираат 80 милиони евра во Rimac Automobili!

VW I.D.3 предизвика вистинска манија на  пазарот!

Пристигаат електрични Porsche Boxster и Cayman