Auto Bild го најавува Volkswagen Golf 8 Variant

Од Golf 3, па наваму  Volkswagen го нуди својот бестселер покрај hatchback верзијата и како караван….

Компактниот автомобил е популарен, така што не е изненадување што VW и даде и простор на осмата генерација на Golf да се појави во караванска – Variant изведба на каросерија.

Илустраторот на  AUTO BILD веќе размисли како би изгледал карванот на новиот Golf 8 и нацртал варијанта.

Повеќе информации можете да погледнете во следното видео!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

210 години PEUGEOT! Години исполнети со емоции, индивидуалност и иновации

Hyundai до 2028 на пазарот ќе исфрли автомобили што летаат!

Ferrari Omologata уникат направен врз основа на 812 Superfast

Bugatti со хипер „тркач“ на струја!

Босанскиот Tesla Cybertrack направен во Мостар, но нема електричен погон

McLaren Senna GTR LM уште посупериорни изведба на “спортистот“

Видео Најголемиот pick-up на светот

Cupra и Abt Sportsline во поход на Extreme E шампионатот

Vanderhall најави своја прва креација на четири тркала  – моделот Navarro