Auto, Motor und Sport најубави автомобили – Abarth 595/695 прекрасен мини

Изборот што го организира угледниот специјализиран магазин од Германија бира најубави креации на четири тркала во 10 категории…

Читателите на еден од најреномираните специјализирани за автомобилизам ревии во Европа –германскиот Auto, Motor und Sport – ги избраа најубавите модели н автомобили.

Избирано е во 10 категории, почнувајќи од малите градски автомобили – Лилипутанците, па се до ван моделите.

Ние тука ви ја претставуваме листата на победниците, за која мора да се признае, многу е интересна:

Мини градски автомобили A-сегмент: Abarth 595/695

Мали автомобили B- сегмент: Audi A1

Компактни модели C- сегмент: Mazda 3

Модели од средна класа D- сегмент: BMW serije 3

Повисока средна класа: Audi A6 Avant

Спортски автомобили: Porsche 911

кабриолети: Aston Martin DBS Volante

Класа на компактни SUV-модели: Range Rover Evoque

Класа на  SUV: Porsche Macan

Класа на ванови: VW Multivan

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германија – Преполни плацови со нови возила купувачите претпазливи

На глобално ниво Renault отпушта 15.000 работници!

Пазарот во Германија полека заздравува

Пресврт: РКЕ со одлука за поевтинување на горивата од полноќ!

Продолжува окрупнувањето во авто- индустријата: Алијанската меѓу Ford и Volkswagen се официјализира

Datsun redi-GO facelift

Најавена новата Nissan Frontier

Еуроимпекс во партнерство со меѓународниот проект во рамките на програмата  „Еразмус +“

Извозната агенција на Италија одобри заем за Fiat Chrysler