Автомобилските папараци го снимијаCitroen C21

На сликите е прикажана пробниот – тест примерок на новиот помал SUV модел на Citroen, што, патем речено, ќе се произведува во Индија, веќе од следната година…

Возилото во моментов е познато под кодното име C21, и ќе ја користи платформата CMP (Common Modular Platform  заедничка модуларна платформа).

Освен во Индија, C21 ќе се нуди и на други пазари, вклучително и во Јужна Америка.

Како што се очекуваше, предниот дел на C21 ќе добие изглед по примерот на поголемите SUV модели на оваа марка.

Кога пак се говори за погонските единици што ќе го движат, во моментот се знае додека под хаубата најверојатно ќе се најде познатиот и потврден 1,2-литарски турбо-бензински мотор од понудата на францускиот автомобилски концерн.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Снимен мистериозен Bugatti

De Tomaso станува американска марка

Fiat Moby за помалку од 6.000 евра но во Јужна Америка

Во Берлин со регистерски таблички и за велосипеди!?

Возачите во Британија нема да смета ниту да држат мобилни во рака

Вгодина Škoda Enyaq iV Coupe!

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio SUV на годината!

McLaren Elva Gulf Theme by MSO

Bugatti Type 251 Evo концепт