Beijing Radiance Concept- China Show 2020

Пекинг 2020 – привлече со уште една интересна студија – електричен концепт Beijing Radiance Concept – што блесна на саемот за автомобили во кинеската метропола…

Производителот го опишува како технички и дизајнерски експеримент кој ја вклучува нивната нова стратегија која подразбира создавање попаметни и побезбедни возила за новата генерација клиенти.

 

Сепак, нема многу детали за самиот концепт, освен претходната најава дека има автономија од 800 км и систем на автономно возење на ниво 4.

Исто така, Radiance Concept располага со самоубиствена врата, стаклен панорамски покрив…

Внатрешноста е инспирирана од традиционалниот кинески мебел (со четири индивидуални седишта и дигитална табла со инструменти во управувачот

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претставен новиот Fiat Tipo Cross кој донесе и facelift на целата гама на Tipo

Специјална Lada 4×4 Black

Пет децении на брендот Range Rover

Fiat 500 Electric 3+1 со дополнителна трета врата

Hyundai i20 N и официјално

Уште еден автомобил на струја од Кина – NIO EE7

Се планира најмоќниот перформанс SUV на Баварците

Продолжен Bentley Bentayga LWB

Промовирани BMW X5 M и X6 M Competition First Edition