Benda Napoleon ретро крстосувач

Кинеските производители на мотоцикли капитализираат од растечката популарност на крстосувачите, а трендот продолжува со претставувањето на новиот модел на Benda…

Овој најнов додаток, наречен Napoleon, ја илустрира наклонетоста на Benda за смели и уникатни дизајни. Со својот нео-ретро стил, вклучувајќи тркалезни фарови и елегантна телото, Napoleon дефинитивно се истакнува во толпата.

Една од највпечатливите карактеристики на Bend Napoleon се неговите масивни гуми со двојна намена, кои обезбедуваат визуелен контраст на нискиот и аеродинамичен изглед на мотоциклот.

Крузерот (Cruiser) може да се пофали и со капаци за вилушка кои даваат илузија на преден крај со конзола, иако всушност вклучува телескопски вилушки.

Кокпитот на Napoleon се одликува со ниски прицврстени шипки за влечење и напред монтирани контроли за стапалата, обезбедувајќи позиција за возење што го имитира карактеристичното чувство на боб.

Напојувањето на Benda Napoleon е V-Twin мотор со водено ладење со вбризгување гориво од 488 кубици, кој генерира респектабилни 50 КС. Со тежина од 190 килограми, во однос на перформансите се натпреварува со модели како Rebel 500.

Додека Benda Napoleon треба да дебитира на кинескиот пазар до крајот на јуни 2023 година, неговата глобална достапност останува неизвесна. Ентузијастите со нетрпение очекуваат дополнителни детали, вклучувајќи ја и цената на овој мотоцикл.

Неговото лансирање со нетрпение се очекува, со надеж дека наскоро ќе стане достапен на глобално ниво, задоволувајќи ја растечката побарувачка за уникатни и модерни крстосувачи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

MV Agusta Dragster RR SCS America

BMW CE 02

Suzuki GSX-S1000 Race Edition

Triumph Scrambler 400 X

Ducati Multistrada V2 S

Massimo Tamburini F43 Centenario

BMW R 1300 GS на 28 септември

Нови Kawasaki Ninja ZX-6R

Yamaha Tenere 700 World Rally ново издание