Bentley Bentayga V8 Design Series

Во гамата на Bentley Bentaygа сега е и верзијата V8 Design Series, sсо пакет на нови детали како на надворешноста така и во внатрешноста …

Покрај изборот на неколку интересни бои за надворешноста, Bentayga V8 Design Series помеѓу другото има и Mulliner Paragon алуминиумски тркала,  Blackine пакет (хромираните детали тука се во црна боја), кожен ентериер во две бои (со неколку нови комбинации на бои ),како и елементи од карбонски влакна piano black детали, Breitling часовник, лого на серијата втиснат на потпирачите за глава, Design Series ознаки…

Во однос на моторизацијата под хаубата е поставен агрегат со работен волумен од  4,0 –литри, со осум цилиндри поставени во форма на латинската буква V, со моќност од 550KS и 770 Nm, погон на сите четири тркала …

Тоа на овој луксузен голем SUV му овозможува топ брзина од 289 km/h, а од 0 до 100 km/h забрзува за само 4,5 секунди.

И на крајот за за тие што се заинтересирани за цената на Bentayga V8 Design Series разочарување бидејќи во оваа куса вест истата не е наведена …

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Rivan со кујни на извлекување како дополнителна опрема!

Citroën Born Paris XV, 100 автомобилски икони за прослава на 100 роденден на брендот

Новиот Mercedes-AMG One вреди четири милиони долари!

Ново продолжение на посетата на фабриката Rimac Automobili!

Од Ливерпул на финалето на лига на шампиони во Мадрид со Škoda Favorit

Најавено годишно производство од 10.000 примероци на Tesla Roadster

Електричниот Lotus Type 130 себитира на 16 јули годинава

Škoda Mountiaq – креација на фантазијата на младите дизајнери од Чешка

Почна одбројување до премиера Bentley Flying Spur, лимузина со спортски DNK!