Bentley го најави новиот Flying Spur!

Во јубилејната 100-та година од постоењето на благородната марка, Британците ја најавуваат новата генерација на нивната супер луксузна лимузина…

Во годината во која Британците одбележуваат голем и значаен јубилеј односно кога Bentley Motors ја прославува својата 100 годишнина.

Производителот на супер луксузни модели од Велика Британија ветува дека потполно новиот Flying Spur ќе постави нови стандарди кога луксузот и уживањето во возењето се во прашање.

Колку ќе бидат посветени на таа реализација потврдуваат и деталите кои се однесуваат на внатрешноста, како што се на пример пресвлеките во форма на три дименизионале дијамант, од кожа со врвен квалитет што се креација на дизајнерите на  Bentley во Кру (Crewe).

Се очекуваат повеќе детали во наредните денови …

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пуштена во употреба обновената бензинска станица на Макпетрол во Куманово

FREEDOM TO MOVE караванот на Volvo Cars за прв пат во Скопје

Maкпетрол со известување за нови цени на нафтените деривати

Новиот  Ford Focus ST Wagon жежок семеен автомобил

Новите MINI John Cooper Works Clubman и Countryman, со над 300 КЅ

Hyundai и KIA инвестираат 80 милиони евра во Rimac Automobili!

VW I.D.3 предизвика вистинска манија на  пазарот!

Пристигаат електрични Porsche Boxster и Cayman

Mакпетрол ги објави цените на горивата на своите пумпи!