Bentley Mulsanne Speed “6.75 Edition by Mulliner”

Bentley и нивната поделба Mulliner подготвија уште едно специјално издание на луксузната  лимузина Mulsanne, и тоа со серија ограничена на само 30 примероци….

Овој  Mulsanne Speed “6.75 Edition by Mulliner” е исто така и проштално издание бидејќи Bentley се збогува со оваа ексклузивна лимузина, што е произведена во околу 7.300 примероци.

Станува збор за серија базирана на моделот Mulsanne Speed ​​(има V8 мотор со работен волумен од 6,75 литри), при што автомобилот се карактеризира со Serenity црна предна решетка, лого на Flying B и издувни цевки во темна завршница, сет на тркала со алуминиумски фелни со пет крака во големина од 21 инчи, специјални ознаки на серијата, седишта со врежан натпис од 6,75 изданија, како и проекција од натпис од 6,75 Edition како и проекција на 6.75 Edition натпис на подот при отворање на вратата.

Примерокот на сликите е во комбинација на Rose Gold и Tungsten бои и е наменета за купувач од САД.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Škoda Scala Spider станува Slavia и потсетува на првите почетоци на марката

Jeep Renegade Orange Edition

Cupra Formentor e новиот официјален автомобил на ФК Барселона !

„Воскреснатиот” Aston Martin DB5 чини само 2,75 милиони фунти!

Фудбалерите на Баерн Минхен ќе возат електрични автомобили на Audi

Промотивно видео Rolls Royce Wraith Kryptos Collection Car

Tesla ја надмина вредноста на Toyota и стана највредна автомобилска марка

Storie Alfa Romeo, 10 епизода – Giulia и Stelvio се одраз на 110 години италијанска извонредност

Porsche 911 Turbo S или Taycan Turbo S…?