Bentley во Женева со специјален модел за одбележување на 100 годишнината

Од британската луксузна марка во сопственост на VW Group објавија дека на Интернационалниот саем за автомобили во Женева, на почетокот на март , годинава, ќе се претстави со специјален јубилеен автомобил инспириран од тркачките автомобили на брендот

Tековната 2019 та година на 10 јули, Bentley ќе ја прослави својата 100-та годишнина од постоењето.

Поради тоа од Компанијата најавуваат повеќе интересни тематски новитети за да ја прослави приказната за глобалниот успех и возбудливата иднина на брендот.

Во 1919-та година Волтер Овен го основал Bentley, со една цел, да направи „брз автомобил, добар автомобил, а воедно и најдобар во класата“.

Тоа мото ја движи компанијата до сега, а потврда на тоа е дека во сето тоа време долго еден век Bentley е лидер во однос на луксузот во автомобилската индустрија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Honda подготвува нов атак на брзинскиот рекорд на машина за косење трева!

Aston Martin Vantage V12 Zagato Heritage Twins by R-Reforged- нова приказна!

Во чест на 100 годишнината Bentley произведува и луксузен мебел!

Nissan GT-R Nismo 2020 со деби на Њујорк 2019!

Apollo Intensa Emozione подготвена за производство

Светски автомобил на годината 2019 и hat trick за Jaguar I-Pace!

Наследникот на Lamborghini Aventador  со хибриден погон

Од производната лента се симна милионитиот VW Sharan

Поостарите возила од вчера за влез во центар на Лондон плаќаат 12,5 фунти