BMW CE 04 нова страница во урбаната мобилност на иднината на две тркала

Живот на две тркала без звук, некои ќе бидат многу среќни за ова креација на баварскиот производител..

„BMW CE 04 е нашата нова електрична градска sвезда. Комбинира е-возење. со чувства за забава со мотор. Најновата технологија и најдобрите батерии, кои исто така се вградуваат во електричното BMW семејството, токму како и CE 04, сите нови модели на BMW Motorrad за урбана мобилност ќе бидат целосно електрични. ”

Тоа межу другото беше откриено на почетокот на говорот од страна на Оливер Зипс, извршен директор на BMW AG.

Со новиот BMW CE 04, одделот BMW Motorrad продолжува доследно да ја спроведува својата стратегија за електромобилност за урбаните области. Бидејќи првичното претставување на производственото возило BMW Motorrad Concept Link беше првично претставено во 2017 година, а серијата BMW Motorrad Definition CE 04 претставена во 2020 година, BMW CE 04 отвора целосно ново поглавје во градската подвижност со две тркала. Со својот електричен погон, изгледот напред и иновативните решенија за поврзување, новиот скутер спојува транспортни и комуникациски функции за нова марка на мобилност во урбано опкружување.

Со максимална моќност од 31 kW (42 КС), новиот BMW CE 04 има моќен мотор и нуди извонредно задоволство во возењето. За класичната дисциплина „старт на семафорот“ од 0 до 50 км / ч, потребни се само 2,6 секунди.

Новиот BMW CE 04 има доволен капацитет од 60,6 Ах (8,9 kWh), обезбедува опсег од околу 130 км (верзија со намалена моќност: 100 км). Ова ви овозможува секојдневно возење без емисии во градот, во урбана средина и за помалку забавни турнеи по работа или за време на викенд – со целосен мир.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Наскоро нова Honda Transalp

BMW Concept CE 02

Husqvarna FS 450 Supermoto

Мотоциклистите повеќе нема да учествуваат на „Пајkс –Пик“ трката

CB1000R 5Four ексклузивно издание на Honda CB 1000R во само 54 примероци

Yamaha ќе развива ласерска технологија

Групацијата Piagio со рекордно полугодие

Ducati 860 E-Concept

Malaguti подготвува сосема нов модел – Drakon