BMW i3 -хит за полицајци пожарникари и итна служба…

Се’ повеќе земји и нивни институции се одлучуваат за моделот на Баварците за нивните посебни служби, покрај моделот i3, барани се и моделите X1, 2 Grand Tourer…

Моделите на производителот на премиум автомобили од Минхен стануваат се поинтересни и за посебните служби на земјите ширум светот.

Посебно бил интересен случајот на полицијата во Чешка Република, која во својата флота, во редовна служба, ги воведе BMW i3 автомобилите, a од неодамна особено се барани поебните изведби на моделите X1 и 2 Grand Tourer…

Но зошто да трошиме време на објаснување кога една слика раскажува повеќе од илјада зборови и затоа препорачуваме да го погледнете следното, интересно, видео….

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Rivan со кујни на извлекување како дополнителна опрема!

Citroën Born Paris XV, 100 автомобилски икони за прослава на 100 роденден на брендот

Новиот Mercedes-AMG One вреди четири милиони долари!

Ново продолжение на посетата на фабриката Rimac Automobili!

Од Ливерпул на финалето на лига на шампиони во Мадрид со Škoda Favorit

Најавено годишно производство од 10.000 примероци на Tesla Roadster

Електричниот Lotus Type 130 себитира на 16 јули годинава

Škoda Mountiaq – креација на фантазијата на младите дизајнери од Чешка

Почна одбројување до премиера Bentley Flying Spur, лимузина со спортски DNK!