BMW M2 (2021): нов ултра-спортски дериват на баварскиот компактен тркач

Во сенка на пандемијата на коронавирус, љубителите на баварската механика со нетрпение го чекаат новиот настап на фабричкиот модел BMW M2…

… Што, ако се биде во ред, ќе пристигне на почетокот од следната година, а како би може да изгледа, тоа го покажува реномираниот рендерист X-Tomi Design. Моќноста на 3.0-biturb бензинот мотор, кој досега беше 410 КС, и 450 КС во верзијата CS, сега ќе развива 450 КС во стандардната верзија.

А, за идниот M2 CS, резервирана е моќност од рамно 500 КС .

Најавено е забрзување од 0 до 100 км/ч за 4,9 секунди и максимална брзина од 280 км/ч (електронски ограничена).

Што можам да се кажам, освен уште една ултра спортска „симфонија“ од Минхен…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Брендирани маски и еколошки Fiat 500e за претседателот на Италија!

Ставата на Ferrari 250 GTO повеќе не е заштитена – реплики на повидок

Наскоро Mercedes-AMG GT Black Series

Неуништливиот Aurus: Луксузната руска лимузината ги мина сите тестови

Најавен новиот Ford Bronco

Шефот на Nissan се извини поради загубите!

Lamborghini најави промоција на ново возило на 8 јули

AC Cobra вратена во живот и електрифицирана!

Американците го истражуваат Teslа: Пожарите на постарите Model S изведби можеби не се случајни!