BMW M8 Competition Gran Coupe

Моќно ергеле од 625 жешки ждребиња се елемент што обезбедува моќ на патиштата…

Баварците точно на полноќ, во ноќта вторник кон среда, ја претставија најмоќната Gran Coupé изведба.

Прекрасната силуета под долгиот капак на моторот донесува 460 kW, поточно 625 KS.

Моќниот бензински агрегат со осум цилиндри кои се поставени во форма на латинската буква „V“ исто така испорачува и импресивен вртежен момент од 750 Nm.

Максималната брзина е лимитирана на 250 km/h, досека пак со M Drivers пакетот таа оди се до возбудливи 305 km/h.

Инаку, моделот M8 ќе биде понуден на тркала во распон од  20 до 22 инча, a во понудата ќе има и нови бои.

Новиот M8 Gran Coupe ќе биде достапен за купувачите во регионов кон крајот на оваа, а кај нас наредната година ..

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Mazdа 3 со турбо мотор и 4х4 погон

Наскоро нов SUV -Great Wall Haval

Обновена Kia picantо за пазарот во Европа

Peugeot го претстави електричниот e-Traveller

Volkswagen Arteon (2021): ќе има Shooting Brake верзија со 333 KС

Alfa Romeo подготвува електричен мини SUV!

BMW M5 речиси откриен, LCI iизведбата пристигнува на крајот на летото!

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition

Новата Toyota Hilux се подготвува за премиера во друштво на Фернандо Алонсо