BMW Series 1 и Series 2 Gran Coupe Edition ColorVision

Темата „50 години М“ продолжува, а од тоа има корист и компактната класа на BMW, во форма на нови специјални верзии на „ColorVision Edition“….

Пакетот ColorVision Edition им помага на BMW Series 1 и Series 2 Gran Coupe да постигнат зголемување на спортскиот изглед и управувањето.

Изданието вклучува, меѓу другото, металик боја и кожен ентериер во ексклузивен двобоен дизајн.

Големиот долен довод на воздух од три дела во предниот браник, темниот дифузер и задните отвори за воздух, како и високо-сјајните рамки M Shadow Line обезбедуваат моќен изглед.

18-инчните алуминиумски тркала М во црна и сребрена боја, кои се достапни само за возилата во ова издание, даваат дополнителна ексклузивна нота.

Амблемите на хаубата на BMW M 50 Years, капакот на багажникот и тркалата се исто така достапни на барање и без доплата.

Спортската суспензија М (автомобилот е понизок за 10 милиметри) и спортското управување М го оптимизираат потенцијалот за динамика на возење на двата модели.

Исто како и содржината на моделот M Sport, металната боја е исто така вклучена во списокот со опрема на Edition ColorVision.

Постојат осум бои за надворешноста кои можете да ги изберете за оваа Series 1 и Seriesа 2 Gran Coupe. BMW Individual бои, вклучувајќи ја и матната варијанта Frozen Pure Grey, се исто така достапни како опција.

Ексклузивен дел од нивната опрема е Dakota кожениот ентериер во двобојна верзија. Достапен во црна/црвена магма и црна/бела боја, има извезена буква „Edition“ и е комбинирана со M спортски седишта за возач и совозач, кои поддржуваат динамичен стил на возење со интегрирани потпирачи за глава и широки странични потпори во седечкиот дел.

Кожениот мултифункционален волан M, облогата од антрацит, педалите од не’рѓосувачки челик М и потпирачот за нозе на возачот М, исто така, придонесуваат за спортскиот дух во внатрешноста на возилото.

Пакет со амбиентално осветлување и патосници со специфични ознаки се исто така дел од серијата ColorVision Edition.

На праговите на вратите има и ексклузивни панели со дизајнерски површини со натпис „Edition“.

ColorVision Edition е достапно за сите варијанти на BMW Series 1 и BMW

Series 2 Gran Coupe со исклучок на BMW 128ti.

Три бензински и три дизел мотори се достапни за компактниот модел со пет врати, додека два бензински и три дизел мотори се достапни за Coupe изведбата со четири врати.

Дополнително, врвните BMW M135i xDrive и BMW M235i xDrive Gran Coupe со 225 kW / 306 КС може да се конфигурираат и како ColorVision Edition.

Изданието ColorVision на сериите Gran Coupe 1 и 2 ќе биде достапно од јули тековната 2022 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Polestar O2 во сериска изведба во 2025 година

Светска премиера: Нов CITROËN C4 X и комплетно електричен Ë-C4 X

Електричен Hyundai Ioniq 6 на видео

И официјално Citroen C4 X

Подновена актуелната Toyota RAV 4

Промовиран Volkswagen ID. Aero concept

Премиера: Новата Opel Astra  пристигна во Македонија

Се подготвува новиот Citroen C3 Aircross

Нов сој на Peugeot – Новиот 408