BMW serieѕ 8 во First edition верзија скапа играчка за само 400 одбрани!

Освен што ќе седат зад управувачот на лимитирана серија, сопствениците на новата „осмица“ ќе добијат и поголема ексклузивност ако е тоа воопшто можно!

Едно е сигурно, First edition изведбата на Баварците ќе им донесе дополнителна заработувачка, a на сопствениците задоволство.

Како и да е лимитираната изведбата наскоро ќе пристигне на пазарот во верзија M850i xDrive Coupé  и од компанијата од Минхен гарантираат потполна ексклузивност.

Особено, серијава, својата посебност ќе ја истакне во внатрешноста, на начин што „осмица“ ќе добие BMW Individual изглед, како и исцрпен попис на опремата за спортски, елегантен дизајн.

Ова ексклузивно, специјално издание  ќе биде лансирано во јуни тековната  2019-та година.

Како што веќе рековме BMW M850i xDrive Coupé First Edition ќе биде произведен во лимитирано издание од само  400 примероци, а колку од нив се наменети за нашиот пазар е илузорно и да се праша.

Можеби еден единствен примерок ќе може да се појави на нашите сообраќајници, а големи се и шансите да нема ниту еден!

Инаку едицијата е навистина моќна и располага со ергеле од 530 KS.

Кога станува збор, пак за цената, можеме со сигурност да кажеме дека ќе биде поскапа во однос на стандардната изведба и тоа за 15, до20.000 евра.

Веруваме дека тоа нема да претставува проблем истата да биде распродадена и пред официјалниот старт на продажбата.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Електричниот Porsche Taycan за 24 часа, на патеката Nardo поминал 3.425 km

Drako GTE електричен супер автомобил

Jaguar иницира кампања за промена на значењето не еден збор-Car

Audi Q4 e-tron нуди дури и персонализација на светлата

Најавен Bugatti инспириран од моделот EB110 SS

Во Кина – Роботи сообраќајци

Најмоќниот Porsche Cayenne е plug-in хибрид

Volvo размислува за проширување на SUV понудата

Superb поминал точно еден милион километри!