BMW X7 pick-up: реалност или сон на многу вљубеници во марката!

Дека се појавил, да, но дека е и единствен примерок на огромниот и најголем во понудата на баварската марка и на тоа даваме потврден одговор…

Во Минхен (München), во музејот на баварскиот производител на премиум автомобили BMW, само пред неколку дена се појави, во најмала рака речено, необичен модел.

Станува збор за единствениот –„one-off“ барем сега за сега  X7 модел и тоа во неверојатна pick – up варијанта

Инаку, од Компанијата пристигна информација дека моделот е развиван полни 10 месеци и тоа од страна на една дузина (12) вработени во баварската Компанија.

Нивната креација блеснала во  атрактивната – Tanzanite сина нијанса на боја.

Единствениот X7 pick – up, како што рековме барем за сеа, на себе ги има xDrive40i ознаките, што во превод значи дека располага со впечатлива моќ од 340 KS…

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Unimog се „качи“ на највисокиот вулкан во светот и стана апсолутен рекордер

PD One автомобил што лета инспириран од Ferrari

Светската тнисерска ѕвезда- Новак Ѓоковиќ во реклама за Peugeot e-208

Автомобилската колеција на Пол Вокер продадена за 2,33 милиони доалри

BMW i4 concept пристигнува за малку повеќе од еден месец во Женева!

За првиот нов Chevrolet Corvette Stingray платени 3 милиони долари!

Audi и FC Bayern München продолжуваат заедно- фудбалерите добиваат e-tron!

Специјална Royale серија модели на Maserati за супер избирливи клинти!

Ford Mustang GT од филмот Bullitt продаден за 3,74 милиони долари