BMW XM доби единствена изведба дизајнирана од Наоми Кембел

BMW го објави партнерството со Наоми Кембел за XM, неговиот најнов електрифициран модел M.

Кембел – модел, актерка и една од највлијателните луѓе во модната индустрија во последните четири децении ќе соработува во глобалната комуникациска кампања за лансирање на BMW XM на пазарот под мотото „Dare to be You“.

„Фокусот ќе биде ставен на нова димензија на самоуверено присуство, експресивен начин на живот и сигурна индивидуалност“, велат од BMW. „Силно чувство за естетика и дизајн на Наоми ќе игра клучна улога во идните проекти на компанијата.

Уникатната верзија на BMW XM дизајнирана од самата Кембел ќе биде претставена во 2023 година, пишуваaт информативните агенции.

„Слоганот на BMW M „Осмели се да бидеш“ веднаш ме привлече бидејќи точно го опишува самоуверениот став кој е неопходен за напредок и позитивни промени“, вели Кембел.

Кембел е посветена на општествените промени и го користи своето присуство на меѓународни модни ревии за да се залага за поголема различност во модниот бизнис. Тој сè уште се смета за пионер на новата генерација таленти кои се појавуваат на креативната и модната сцена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Opel Astra G 25 години на автомобилската сцена

ExoMod Dodge Challenger SRT Hellcat

Volkswagen планирал Golf со V10 мотор!

Asprey Bugatti Egg Collection

Lexus LC Ultimate Edition

DS покажува како би можел да изгледа реинкарнацијата на летечкиот Citroen DS

Novitec Lamborghini Aventador Ultimae Roadster

Легендарниот „дедо’ на BMW Series7

Citroën DS автмобилска икона полна генијални иновации!