Брз и успешен старт за Ssang Yong и Аутомакедонија

Oчекувањата и предвидувањата се покажаа реални, за само неколку работни дена во новата година, Аутомакедонија во брз старт, веќе продаде четири нови возила од палетата на Корејскиот SUV специјалист – Ssang Yong…

Продадени се 3 возила Korando, a денес (17.01.2020) беше официјално продаден и предаден и првиот ултра луксузен SUV со 7 седишта и погон на сите тркала, REXTON G4.

Интересот на клиентите, за Корејските модели е огромен, а покрај промотивните цени, подготвени се и специјални пакети на брзо и едноставно финансирање во соработка со партнерите од Sparkasse Leasing..

Од Аутомакедонија им благодарат на своите нови клиенти за дадената довербата и им честитаат на нивниот избор.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Привремено запрено производството на Audi E-Tron

Македонска премиера на Volkswagen Golf 8

Новат Оpel Corsa Автомобил на годината во Македонија за 2020!

Range Rover Evoque најомилен компактен SUV во Европа

Auto, motor und sport: Abarth 595 е Најдобар автомобил пет години поред

Произведени седум милиони Škoda Octavia!

Volkswagen официјално го покажа лицето на новиот Golf GTI

Пад на побарувачката на нови автомобили на почетокот на годинава во Европа

VW Group повторно ја одложи одлуката за фабрика во Турција